Progressio är ett affärsutvecklingsföretag inom besöksnäringen med fokus på hotell och restauranger.
Framgångshelper viflertalet aktörer med rekryteringar påattityd, ambitioner och growth mindset. För oss står människan alltid i centrum.
DET HÄR ÄR VI
Vi har över10 års erfarenheeri ledande positionerinom hotell och restaurangbranschen. Främst inom ledarskap och service. Vi tillämpar en rekryteringsprocess som står på en vetenskaplig grundochbranschkunnande.
Vill du jobba på den absolut högsta nivån ochvill vara med i en tillväxt runt om i Världen?
På Brasserie Astoria Marbella kan gäster njuta av en omfattande à la carte-meny, där flera rätter elegant presenteras på serveringsvagnar och färdigställs vid bordet. Brasseriet har även en rymlig terrass, en privat matsal, samt barer både inomhus och utomhus, och erbjuder ett ambitiöst cocktailprogram som syftar till att förstärka matupplevelsen.
Är dutrygg i dig själv, ödmjuk och lyhörd som person?
Då ska du läsa vidare
ROLLEN
Som Executive Chef är du ansvarig för hela köket, från administrativa delar med ekonomi, inköp och lagerhantering, till att leda dina medarbetare framåt på ett ödmjukt, engagerat och motiverat sätt. Det genom att vara närvarande för att driva utvecklingen tillsammans med oss framåt.
Som lagkapten är du strukturerad, kvalitetssäkrar processer och ser till att högsta kvalitet hålls i alla led.
Vi förutsätter att du har lagat mat på hög nivå sedan tidigare.
DET HÄR ÄR DU BRA PÅ
Laga mat
Driva utveckling
Driva team
God råvarukännedom
️ Inspirationskälla
Kreativ
Grundliga ekonomiska kunskaper
️ Duktig på kommunikation
Datorkunskap i form av kostnadskalkyler, beställningslistor, schemaläggning
DET HÄR FÅR DU
Jobba på den absolut högsta nivån
Vara en del i utvecklingen av FZN Groups tillväxttakt
DET HÄR FÅR VI
Lyhörd ledare
Duktig kommunikatör
Närvarande och engagerad ledare
Är duktig på att driva andra människor framåt
OM TJÄNSTEN
100% heltid, tillsvidare
Anställning sker på lokal ort
FRÅGOR KRING ROLLEN & PROCESSEN
Magnus Olsson
Extern Rekryterare
Progressio
BRASSERIE ASTORIA
Brasserie Astoria-konceptet introducerades först 2021 i Stockholm, i en lokal som tidigare var en biograf med en rik historia som internationell samlingspunkt. Efter framgången där utvidgades Brasserie Astoria till Singapore 2023.Idag erbjuder Astoria fortfarande en sofistikerad men välkomnande upplevelse, med stark betoning på varm och kunnig service.
På Brasserie Astoria Marbella kan gäster njuta av en omfattande à la carte-meny, där flera rätter elegant presenteras på serveringsvagnar och färdigställs vid bordet. Brasseriet har även en rymlig terrass, en privat matsal, samt barer både inomhus och utomhus, och erbjuder ett ambitiöst cocktailprogram som syftar till att förstärka matupplevelsen.
Frantzén Group har etablerat en samling prisbelönta restauranger och barer både i Sverige och internationellt, samt initierat flera projekt för att stödja kvalitetssäkring inom livsmedelsbranschen i hela Sverige. Gruppen har totalt 9stjärnor i Guide Michelin , där premiumrestaurangerna Frantzén och Zén tilldelats tre Michelinstjärnor vardera .
#J-18808-Ljbffr
Executive Chef • Marbella, Andalusia, España